ERAF

Koka mājas

Kokam piemīt noteikta jūtība un apziņa, un tas ir pierādīts arī zinātniskos eksperimentos. Visās reliģijās, tradīcijās un filozofijās mežam ir dziļa simboliska nozīme. Pie tam tas ir tik nozīmīgs arī kolektīvajā zemapziņā, ka daudzviet daļu no tautas mentalitātes un rakstura iezīmēm bieži vien saista ar kādu koku. Piemēram, Francijā tas ir ozols, Vācijā – liepa, Krievijā – bērzs, Sibīrijā – baltegle, Skandināvijā – osis, Amerikā – sekvoja, Āfrikā – baobabs, Kanādā – kļava u.t.t.

Mājas, kas izgatavotas no koka, visā pasaulē tiek uzskatītas par elitārām. Jau no seniem laikiem zināms, ka koks cilvēkam dod spēku, uztur dvēseles līdzsvaru. Tādās mājās cilvēks labāk atpūšas un jūtas garīgāks un radošāks. Tam ir savi iemesli:

 

Koksne sargā siltumu

Koka sienas izceļas ar lielisku siltuma izolāciju. To siltuma izolācija ir dažas reizes lielāka nekā tik pat bieza ķieģeļu vai betona sienai. Koka siena no 24-26 cm baļķiem sargā siltumu tāpat kā 1,2 m bieza ķieģeļu siena. Koka sienas siltumu sakrāj un vienmērīgi to sadala pa visu telpu. Tādēļ jūsu māja būs silta pat vislielākajā salā. Pateicoties siltuma izolācijas īpašībām, koka māja ir ne tikai silta ziemā, bet arī ir vēsa vasarā.

Koksne ir labvēlīga jūsu veselībai

Koksne – ekoloģiski tīrs dabisks celtniecības materiāls, kuram nav nekādas negatīvas iedarbības uz cilvēka organismu. Tieši otrādi. Ir noteikts, ka silta, „saulaina“ dabiskas koksnes krāsa uz cilvēka psihisko stāvokli iedarbojas pozitīvi, nomierina nervu sistēmu, un izveido labvēlīgus apstākļus pilnvērtīgai atpūtai.

Elektrostatiskās koka īpašības

Elektrostatiskās koka īpašības garantē, ka telpā nekad nesakrājas statiskā elektrība un istabās nekustas putekļi. Tas ir diezgan svarīgi cilvēkiem, kuri cieš no alerģijas. Koka mājā nav vajadzīga kondicionēšanas sistēma. Visi zina, ka koka māja ir ekoloģiski tīra, taču laikam ne visi ir dzirdējuši, ka koka mājās nav vajadzīgas kondicionēšanas sistēmas, jo dabiskā ventilācija notiek caur sienām.