ERAF

Kokam piemīt noteikta jūtība un apziņa, un tas ir pierādīts arī zinātniskos eksperimentos. Visās reliģijās, tradīcijās un filozofijās mežam ir dziļa simboliska nozīme. Pie tam tas ir tik nozīmīgs arī kolektīvajā zemapziņā, ka daudzviet daļu no tautas mentalitātes un rakstura iezīmēm bieži vien saista ar kādu koku. Piemēram, Francijā tas ir ozols, Vācijā – liepa, Krievijā – bērzs, Sibīrijā – baltegle, Skandināvijā – osis, Amerikā – sekvoja, Āfrikā – baobabs, Kanādā – kļava u.t.t.

Mājas, kas izgatavotas no koka, visā pasaulē tiek uzskatītas par elitārām. Jau no seniem laikiem zināms, ka koks cilvēkam dod spēku, uztur dvēseles līdzsvaru. Tādās mājās cilvēks labāk atpūšas un jūtas garīgāks un radošāks. Tam ir savi iemesli:

Företaget installerar och säljer moderna och högkvalitativa träpanelhus, trä- och trä-aluminiumfönster och trädörrar.

Under tjugo år i drift, har vi skaffat oss betydande erfarenhet och kompetens och kan erbjuda våra kunder ett komplett utbud av högkvalitativa tjänster. Utvecklingen av verksamheten och produktionen har bidragit till export av produkterna till Europa och Skandinavien, vilket ger fördelen av mycket värdefull erfarenhet.

Pavasars Ltd. erbjuder ett omfattande utbud av produkter och vårt team kommer att hjälpa dig att genomföra alla dina önskemål, från idé till det perfekta utförandet. Trä är ett grönt och miljövänligt material som också är hållbart och långvarigt.