ERAF

Lejupielādē katalogu

Koks 

Koks ir dabīgs un ilgtspējīgs būvniecības materiāls. Gadsimtiem ilgi cilvēki ir izmantojuši koku kā celtniecības materiālu. Tas nodrošina labvēlīgu mikroklimatu dzīvesvietā, absorbē lieko mitrumu no ārpuses un atdod to atpakaļ, kad nepieciešams. Šī dabīgā, augstvērtīgā un ekoloģiskā materiāla logi un durvis piešķir telpai siltuma un  mājīguma auru, savukārt fasādei gaumīgu  izskatu.

Koks ir arī ļoti praktisks būvmateriāls. Tam raksturīgs ilgs kalpošanas laiks, augsta mehāniskā izturība un labas siltumizolācijas īpašības.  No visiem, šobrīd pieejamajiem logu izgatavošanā  izmantotajiem materiāliem, kokam ir visvājākā spēja vadīt siltumu. Tas nozīmē, ka šim materiālam ir labākās siltumu izolējošās īpašības. Izvēloties savā mājā koka pakešu logus, Jūs ietaupīsiet ne tikai siltumenerģiju, bet arī mazināsiet siltuma emisiju. 

Skaņas izolācija

Populārākie koka logu izejmateriāli ir priede un ozols. Pēc pasūtījuma varam izgatavot logus arī no citiem koksnes veidiem.  Koks ir ilgspēlējošs materiāls, tam piemīt labas skaņu izolējošas īpašības.

Tiek lēsts, ka 90% trokšņu iekļūst ēkā caur logiem un durvīm. Troksnis un pārtraukts miegs var būt cēlonis daudzām veselības problēmām. Kā zināms kvalitatīvs miegs nodrošina smadzeņu un ķermeņa reģenerāciju, kas savukārt nodrošina labu veselību. Skaņu slāpējošie koka logi ir labs risinājums pilsētas dzīves apstākļiem, jo tie labi izolē māju no apkārtējās vides trokšņiem. Koka logi var uzlabot jūsu dzīves kvalitāti, radot relaksējošu atmosfēru mājās. SIA „Pavasars” izgatavotajiem logiem raksturīga ļoti laba skaņas izolācija - līdz pat 38dB. Salīdzinājumam - 15 cm biezu ēku starpsienu keramzīta bloku, ko izmanto celtniecībā, skaņas izolācijas koeificients ir apmēram 20dB, kas ir divreiz mazāks kā koka logiem.

Enerģijas ekonomija

Enerģiju taupošās mājās strikti jāievēro virkne noteikumu siltuma taupīšanā. Kā viens no risinājumiem ir kvalitatīvi, siltumu izolējoši logi. Caur nekvalitatīviem  logiem  var tikt zaudēti 35% no siltuma.  Jo biezāks loga rāmis un biezāka stikla pakete, jo zemāks siltuma zuduma koeficients, kura raksturlielums ir Uw. Biezāks loga rāmis atļauj pielietot trīskāršo stikla paketi, kas ievērojami uzlabo loga siltuma īpašības. Izmantojot selektīvo stiklu un piepildot stikla paketi ar inerto gāzi, tiek uzlabots loga siltumizolācijas koeficients. Inertā gāze palielina temperatūru paketes iekšpusē, līdz ar to aiztur iekštelpas siltumu arī pie zemas āra temperatūras. 

Koks var tikt renovēts

Laikam ejot, koka logi var tikt atjaunoti neskaitāmas reizes, pieskaņojot tos konkrētam interjeram un fasādes izmaiņām. To nav iespējams izdarīt ar PVC logiem. Bojājumu vai skrāpējumu gadījumā koka logi var tikt atjaunoti vienkāršā veidā, kamēr PVC logi paliek bojāti līdz to nomaiņai.